Bahar Senfonisi | Doğa Notları Blogu

Her bahar kuşlar yeniden şarkı söylemeye başlar. Biraz gelebilse de erken bazılarımız için (saat 5 şarkısını söyleyin), baharın en kesin işaretidir.

Bu şarkılar çoğumuz için çok köklü ve hatta pop kültüründe bile var: filmler ve televizyon şovları.

Baharın en ikonik seslerinden birkaçını vurgulayacağız. bahar senfonisi.

Şarkı serçe şarkı indir. Heather Kerrison’ın fotoğrafı.

Kızıl Kanatlı Karatavuklar

Kırmızı kanatlı kara kuşlar, her yıl geri dönen ilk göçmenlerden biridir. Kuzey Amerika’daki en bol kuşlardan biri oldukları için şarkıları geniş bir şekilde duyulabilir. Genellikle yol kenarlarında, uzun kuyrukların üzerinde otururlar. Şarkıları Kanada’da kıyıdan kıyıya sulak alanlarda ve bataklıklarda çınlıyor.

kardinaller

Erkek Kardinal bir Sumak ağacının tepesine tünemiş. Heather Kerrison’ın fotoğrafı.

Kardinaller kış boyunca bizde kalsalar da Şubat ayında tekrar şarkı söylemeye başlarlar. ev ispinozları, bülbüller ve yas güvercinleri arasında geri dönen ilk şarkılar.

Erkek Kardinaller, yükseklere tünemiş, yüreklerinden şarkı söyleyerek görülebilir. Yüksek sesli şarkıları ve parlak kırmızı renkleri göz önüne alındığında, fark edilmeleri nispeten kolaydır. Her sabah şarkı söylemeye ilk başlayanlardan ve her gece en son bırakanlardandırlar.

Amerikan Robins

Birçok Amerikalı Robins’in kış aylarında ayrılmaması şaşırtıcıdır. Ontario’da kış aylarında bile bulunabilirler. Kalan robinler hakkında daha fazla bilgi edinmek için, buradaki konuyla ilgili eski blogumuza göz atın.

Kardinallerle birlikte, her sabah ötmeye başlayan ve her gece en son duyulan kuşlardan biridirler.şarkı serçeleri

Song Sparrows, uygun şekilde adlandırılmış hayat dolu vokalistler. Kuzey Amerika’daki en yaygın ve bol serçelerden biridir. Tipik olarak yerden atlamalarına veya alçak dallar, otlar ve yabani otlar arasından atlamalarına rağmen, erkekler kendilerini açığa vuracak ve şarkı söylemek için küçük ağaçların dallarına tüneyeceklerdir. Ve oğlum şarkı söylüyorlar!

Bu dördünün kombinasyonunu düşünün bahar senfonisi. Okumadan önce bu şarkılardan birini doğru kuşa atfetmemiş olsanız bile, bahse girerim her şarkıyı tanımışsınızdır.

Umarım bahar senfonisinin tadını çıkarırsınız!

sıcak,

fundaCevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.