Avlunuz İçin En İyi Besleyici Yerleşimini Elde Etmek

Direk sisteminizi yere batırmadan önce, size ve kuşlara en keyifli kuş besleme deneyimini yaşatmak için bu dört temel faktörü göz önünde bulundurun!

Gelişmiş Kutup Sistemindeki WBU Besleyicilerden beslenen Baltimore Orioles

1. Görünümü kontrol edin
Yemlikleriniz için seçtiğiniz yerin kuşları görmeniz için en uygun görüş alanı olduğundan emin olun. Bu, evinize ve bahçenize bağlı olarak herkes için farklı olacaktır, ancak evinizde en çok zaman geçirdiğiniz yere göre karar vermeye çalışın. Şahsen, besleme istasyonlarım güvertemden yaklaşık 15′ uzaklıkta bulunuyor ve onları hem yemek alanı pencerelerimden hem de ofis penceremden kolayca görebiliyorum. Bu kurulum bana besleyicilerimi birden fazla açıdan görme fırsatı veriyor ve mesafe, kuşları korkutmadan izlemek için güvertede oturmamı sağlıyor. Göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz diğer bazı şeyler, onları yemliklerden gelen kalıntılardan uzak tutmaya yardımcı olmak için teraslar, bahçeler veya havuzlar gibi alanlardan kaçınmaktır ve ayrıca yemliklerinizi kolayca çıkarabildiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. doldurma ve temizleme.

* Fotoğrafçılar için not: Pencerelerinizden fotoğraf çekmeyi planlıyorsanız, besleme istasyonunuzun arka planını aklınızda bulundurun. Besleme istasyonlarınızda temiz çekimler elde etmenize yardımcı olmak için arka planda yapıların veya dağınıklığın olabileceği yerlere yerleştirmemeye çalışın.

2. Güvenli bölgelere yakın durun
Kuşlar, beslenme alanlarına gitmeden önce, gizlenen olası tehditlere karşı bölgeyi taramak için yakınlara tünemeyi severler. Ayrıca, sert havalar vurduğunda veya yırtıcı hayvanlar bölgeye girdiğinde, hızlı bir kaçış yapıp sahil temizlenene kadar saklanabilmeleri için geri çekilmek için bu güvenli bölgelere ihtiyaç duyarlar. Besleme istasyonlarınız için doğru noktayı seçerken bunu dikkate aldığınızdan emin olun. Tüneyen bir alan, gerektiğinde güvenle oturabilecekleri ağaçlar veya çalılar, çitler veya fırça yığınları şeklinde olabilir. Beslenme alanındaki rahatsızlığı en aza indirmeye çalışmak için yemliklerinizi yaya trafiğinin yüksek olabileceği veya evcil hayvanların dolaştığı alanlardan uzak tutmayı da düşünmelisiniz.

3. Kuşları pencere çarpmalarından koruyun

Besleyicilerinizi nereye yerleştireceğinize karar vermede en önemli faktörlerden biri pencerelerden uzaklıktır. Pencere çarpmaları her yıl milyarlarca kuşu öldürür ve yemliklerinizi uygun mesafeye asmak kuşların hayatlarını kurtarmaya yardımcı olabilir. Grevlerin oluşmasını engellemeye yardımcı olmak için besleme istasyonlarını pencerelerden 3”den az veya 10”den fazla tutun. Yemlikler 3”den daha yakın olduğunda, kuşlar yine de panik halinde pencerelere çarpabilir (örneğin, şahin tepeden uçarsa), ancak ivme kazanamaz ve hafifçe çarpma ve yaralanmadan kaçma olasılıkları daha yüksektir. Besleyiciler 10′ den daha uzak olduğunda, kuşlara panik içinde pencerelere uçmadan kaçmaları için daha fazla alan verilir. Darbeleri daha da önlemek için, Tüy Dostu veya Pencere Uyarısı gibi çarpma caydırıcı işaretlerle pencereleri “kuş geçirmez” yapabilirsiniz.
4. Sincap önleme
Hiçbir şey sincapların besleyicilerinizi boşaltmasını düzgün yerleştirilmiş bir bölmeden daha iyi engelleyemez, ancak üzerinden atlayabilirlerse bu bile onları durdurmaz. Süper Sincap atlamalarından kaçınmak için, besleme istasyonunuzu, bir sincabın sıçrayabileceği ve erişebileceği yeterince sağlam herhangi bir şeyden (ağaç, çit, ev vb.) en az 11′ uzağa yerleştirin. Sincapların sincap geçirmez kuş yemliklerine erişmesini önlemek istiyorsanız, çevredeki herhangi bir nesneden 7′ olan bir direk ve bölme ile uzaklaşabilirsiniz. Direk ayrıca, tüm besleyiciler, direğin en az 5′ yüksekliğinde oturması gereken bölmenin üst kısmında kalacak şekilde yeterince uzun olmalıdır.
amerikan sakası

Besleme istasyonlarınızı bir yere yerleştirmek için birkaç (veya daha fazla) deneme gerekebilir. sadece doğru nokta. İstediğiniz kadar kuş trafiği alamadığınızı fark ederseniz, farklı bir şey deneyin. Sadece birkaç fit geriye veya yana hareket ettirmek veya bir veya iki tüneyen dal eklemek bir dünya fark yaratabilir! Kuşların hala gelmediği birkaç farklı yeri test ettikten sonra buluyorsanız, yemlik yerleşiminden başka bir sorunla uğraşıyor olabilirsiniz. Kuşların neden yemliklerinizi ziyaret etmeyi bıraktığı hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Mutlu yollar!

– Şeyna

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.