Arsız Sincaplar: Dışlama Çözümleri | Doğa Notları Blogu

Sincaplar, neredeyse her arka bahçedeki kuşların en sevdiği küçük kemirgendir. Sevimlidirler, meraklıdırlar ve hatta bazıları onları arkadaş canlısı olarak görebilir. Ama o sevimli dolgun yanakların ve tüylü küçük pençelerin seni kandırmasına izin verme.. onlar sadece yemek için varlar. 😉 Sincaplar toplanabilir çok fazla bir günde tohum. Aslında, uzun yanak keseleri bir seferde 70’e kadar ayçiçeği çekirdeğini tutabilir! Saklama torbalarına yerleştirilmiş olanlar, besleyicileri boşaltmalarını kolaylaştırır ve tohum faturalarımızı çatıdan geçirir. Tabii ki, kimse bu küçük sevgililerin eli boş döndüğünü görmek istemez, bu yüzden mutlu bir ortam elde etmenize yardımcı olacak bazı ipuçları sunmak için buradayız.

Barb D’Arpino tarafından Doğu Sincap portresi


Sincap, rakun bölmesi tarafından engellendi

Dışlama ve caydırıcı yöntemler

  1. Bölmeleri takın
    Besleyici akıncılara karşı en iyi savunma perdelerdir. Sincap bölmesi veya rakun bölmesi gibi düzgün yerleştirilmiş bir bölme, sincapları yemliklerden tamamen dışlamanın tek yoludur. Bir bölmenin sincaplara karşı çalışacağından emin olmak için, besleme direğiniz, bir sincapın (ev, çit, ağaç, vb.) atlayabileceği herhangi bir nesneden en az 7 ‘olmalıdır ve bölmenin üst kısmı olmalıdır. 5’ yükseklikte oturun. Ağaçlardan sarkan yemlikleriniz varsa, yemliklerin üzerine çıkan ve yaratıkların zıplamasını veya aşağı inmesini engelleyen bölmeler satın alabilirsiniz. Bu stiller, monte edilmiş bir bölmeye sahip bir direk sistemi kadar etkili değildir, ancak erişimi sınırlamaya yardımcı olabilirler.
  2. Belirli besleyicileri kullanın
    %100 sincap geçirmez yemlikler bulmak zordur, ancak bahçenizde onları caydırmak veya en azından yavaşlatmak için kullanabileceğiniz bazı yemlikler vardır. Küçük besleme delikleri nedeniyle WBU Finch Besleyiciler sincapları caydırmaya yardımcı olabilir. Bu ispinoz besleyiciler ayrıca, besleyicideki delikleri büyütmek için sincapları çiğnemekten vazgeçirmek için güçlendirilmiş metal besleme portlarına sahiptir. Sincaplar tohumu severken, süetle de beslenirler. Starling geçirmez süet besleyiciler ve baş aşağı süet besleyiciler, sincapların bu besleyicilere erişmekte zorlandıkları ve beslenirken baş aşağı asılı kaldıkları için süet keklerini yutmalarını engellemeye yardımcı olabilir.
  3. Daha az “sincap dostu” yiyecekler sunun
    Karatavukları ve sincapları caydırmak için genellikle tavsiyemiz aspirdir, ancak ne yazık ki sincaplarda durum böyle değil. Aslında tam tersi – onlar aşk BT! Bahçenizde diğer yaratıklar ve kuşlar için caydırıcılık olarak aspir sunuyorsanız hazırlıklı olun, yemliklerden yemelerini istemiyorsanız sincaplardan ek korumaya ihtiyacınız olacaktır. Sincapların pek de sevmediği diğer yiyecekler arasında nyjer tohumu, Simply Suet (sade süet) ve acı biberli yiyecekler sayılabilir. Acı biberli yiyecek çeşitleri, kürklü yanak keseleri nedeniyle sincaplara yardımcı olabilir veya olmayabilir. Torbalar, sincapların acı biberli yiyeceklerin ürettiği baharatı tatmasını önlemeye yardımcı olur, ancak bir kez tadına baktıklarında daha fazlası için geri gelmeden önce iki kez düşünebilirler.

Mutlu sincap habitat ipuçları

Yemek önemli olsa da, hayatta kalmak için yemek yemekten çok daha fazlası var! Sincaplar, içmek ve tımar etmeye yardımcı olmak için tutarlı bir tatlı su kaynağına, yırtıcılardan saklanacak güvenli yerlere, doğal gıda kaynaklarına ve yuvalama malzemesine ihtiyaç duyar. Sincapların bahçenizde gelişmesine yardımcı olmak için, her zaman taze, temiz su bulunan, erişilebilir bir su kabı veya kuş banyosuna sahip olduğunuzdan emin olun. Yırtıcı hayvanlardan kaçarken hızlı bir kaçış sağlamak için mümkün olan yerlerde çalı yığınları ve yoğun çalılar bulundurun. Fırça ve yaprak yığınları, sincaplar tarafından ilkbaharda yuvalama malzemesi olarak da kullanılabilir. Meyveler, kabuklu yemişler ve sincapların beslendiği böcekleri destekleyen yerli bitkiler dikin. Son olarak, kediciği içeride tutun. Serbest dolaşımdaki kediler ve yerli vahşi yaşam türlerimiz için büyük bir tehdit oluşturan istilacı yırtıcı hayvanlar tanıtıldı. Hem sincaplar hem de kedilerimiz için, kurşun üzerinde veya “catio” gibi kapalı bir alanda olmadıkça, yalnızca iç mekanlarda olmaları çok daha güvenlidir.

* NOT: Ontario Eyaletinde, sincaplar tuzağa düşürülebilir ve onları tuzağa düşürdüğünüz yerden 1 kilometre uzağa yerleştirilebilir. Bu 1 kilometrelik mesafeyi evinize kadar rahatlıkla seyahat edebilirler. Sincaplarınızı hareket ettirmek aynı zamanda daha fazla sincapın habitata girmesine yer açar, biri gittiğinde komşusu da oraya taşınır. Bu yüzden sincaplarla baş etmenin en etkili yolu onların bahçenizin bir parçası olduklarını kabul etmek ve iyi bir direk sistemine yatırım yapmaktır. ve saptırma. Sadece sincaplar için bir yemlik koymak, onları diğer kuş yemliklerinden uzaklaştırmak için fazla bir şey yapmaz, sadece evinize daha fazla çekebilir. Sincap hariç tutma hakkında daha fazla bilgi için web sitemizi ziyaret edin.

Mutlu yollar!

– Şeyna

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.